Viskas apie hipertenzijos gydymą: pokalbis su kardiologu

Arterinė hipertenzija yra viena iš labiausiai paplitusių širdies ir kraujagyslių sistemos ligų.

17,5 mln.

Kasmet nuo širdies ir kraujagyslių ligų miršta 17,5 mln. žmonių.

85 proc.

Daugiau nei 85 proc. mirčių priežastis yra širdies priepuoliai ir insultai, kuriuos išprovokavo hipertenzija.

95 proc.

95 proc. priešlaikinių širdies priepuolių ir insultų galima buvo išvengti.

Kodėl kraujagyslės nusidėvi? Kaip širdis reaguoja į išgyvenimus? Kaip diagnozuoti širdies ir kraujagyslių sistemos problemas? Kas sukelia jaunų žmonių hipertenziją ir kaip ją gydyti? Apie tai mums papasakojo 30 metų patirtį turintis kardiologas, MD, profesorius Algimantas Vitauskas.

- Sveiki, gerbiamasis Algimantai. Koks šiandien yra vidutinis žmonių, sergančių padidėjusiu kraujospūdžiu, amžius?

Sveiki. Kiekvienais metais mažėja sergamumo amžiaus skalė. Prieš penkerius metus vidutiniu amžiumi galima buvo laikyti 40-45, šiandien - 35.

- Kokia to priežastis?

- Hipertenzija šiandien vadinama šiuolaikinio gyvenimo būdo liga. Tai lemia pagrindiniai veiksniai, sukeliantys padidėjusį kraujospūdį: mažas fizinis aktyvumas, antsvoris, perteklinis druskos vartojimas.

- Kodėl hipertenzijos paplitimas didėja su amžiumi?

- Taip yra dėl kraujagyslių sienelių nusidėvėjimo ir senėjimo. Arterijos stangrėja, o tai pablogina širdies raumens atpalaidavimo funkciją. Lėtinė hipertenzija deformuoja smegenų kraujagyslių plonąją sienelę. Dėl to ji arba visiškai suplonėja ir tam tikru momentu plyšta arba deformuojasi ir sustorėja, sumažėdama kraujagyslės prosvaišą.

- Koks yra padidėjusio kraujospūdžio pavojus?

- Padidėjęs kraujospūdis sukelia kairiojo skilvelio miokardo hipertrofiją, dėl ko atsiranda širdies nepakankamumas. Kraujagyslėse susidaro aterosklerozinės plokštelės, kurios gali sukelti miokardo infarktą ar insultą. Be to, dėl padidėjusio kraujospūdžio kenčia visi organai: galvos smegenys, širdis, inkstai ir arterijos.

- Ar jauniesiems insultas ir širdies priepuolis negresia?

Tai yra klaidingas teiginys. Širdies priepuolis ir insultas ištinka bet kurį amžių (nors, žinoma, kuo didesnis amžius, tuo didesnė tikimybė). Be to, vidutinio amžiaus vyrai (40-50 metų) nuo insulto miršta pusantro karto dažniau nei moterys. O kai kurie insulto tipai dažniausiai ištinka jaunus vyrus (25-35 metų) po staigaus kraujospūdžio padidėjimo.

- Ar yra dar kitų požymių, rodančių ligos vystymąsi, be padidėjusio kraujospūdžio?

- Yra penki požymiai, kurių žmonės nesusieja su hipertenzija:

  1. galvos skausmas pabudus
  2. galvos svaigulys;
  3. ūžimas ausyse;
  4. ryškių dėmių atsiradimas prieš akis;
  5. kraujavimas iš nosies.

- Ar tiesa, kad stresas išprovokuoja krizę (staigus kraujospūdžio šuolis)?

- Krizę gali išprovokuoti ne tik stresas, bet ir per didelė psichinė įtampa, alkoholio ar vaistų perdozavimas. Jei jaučiate stiprų galvos skausmą ar pykinimą, o oda pasidengia raudonom dėmėm, kvieskite greitąją pagalbą. Kitaip gali atsirasti smegenų edema ar insultas.

- Ar galima išgydyti hipertenziją?

- Hipertenzija, kaip ir bet kuri kita liga, geriau gydoma pradiniame etape. Ypač turi nerimaiti tie, kurių artimieji sirgo širdies ligomis - daugeliu atvejų hipertenzija tampa paveldima liga. Šiuolaikinė terapija apima preparatus, kurie, skirtingai nuo pasenusių vaistų, netrukdo angliavandenių, lipidų ir purinų metabolizmui, nesulaiko skysčių organizme, neslopina centrinės nervų sistemos veiklos.

- Jie turbūt labai brangūs?

- Dauguma šiuolaikinių vaistų nuo hipertenzijos yra vidutiniškai 80 proc. brangesni nei jų pirmtakai. Savo praktikoje aš naudoju nebrangų ir labai veiksmingą natūralų vaistą Hyperton Caps . Svarbiausia, kad reikia žinoti apie šį vaistą - jį reikia vartoti visu kursu, o ne per visą gyvenimą.

- Kaip Hyperton Caps padeda nuo hipertenzijos?

- Hyperton Caps sudėtyje yra natūralių B blokatorių ir inhibitorių, kurie reguliuoja širdies veikimą ir kontroliuoja, kad į kraujagysles nepatektų per daug kraujo. Kadangi perteklinis kraujas kartu su tonuso sumažėjimu padidina kraujospūdį.

- Kaip šis vaistas veikia?

- Vartojant Hyperton Caps, ligonis yra apdraustas nuo staigių kraujospūdžio svyravimų naktį ir ryte. Vaistas pašalina širdies raumens apkrovą ir gerina kraujotaką, o tai leidžia sumažinti insultų dažnį, kurie, kaip ir miokardo infarktai, dažniausiai pasitaiko ankstyvą rytą. Kraujospūdis naktį sumažėja maždaug 10 proc., ir organizmas į tai reaguoja išskirdamas hormonus katecholaminus, kurie padeda palaikyti kraujospūdžio lygį. Hyperton Caps ne tik skiedžia kraują, bet ir veikia užsikimšusias kraujagysles, juos valydamas ir praplėsdamas. Kraujagyslių užterštumas cholesteroliu yra pagrindinė arterinės hipertenzijos priežastis.

- Ar Hyperton Caps paskyrimas priklauso nuo ligonio amžiaus ir ar jis turi vartojimo apribojimų?

Ne. Jis taikomas nepaisant amžiaus. Paprastai terapija nuo hipertenzijos skiriama individualiai. Prieš pradedant gydymą, pacientas apžiūrimas, kad išsiaiškintų, ar nėra širdies, inkstų ar antinksčių pokyčių. Tikslesniam nustatymui kraujospūdis matuojamas ant abiejų rankų. Hipertenziją dažnai lydi virškinimo trakto sutrikimai, koronarinė širdies liga, aterosklerozė. Svarbus Hyperton Caps skirtumas yra tas, kad jis neturi įtakos organų veikimui. Vienintelis jo kontraindikacija yra individualus komponentų netoleravimas.

- Kada pacientas pajus pagerėjimą nuo Hyperton Caps?

- Vienas kursas yra 28 dienos. Žinoma, rezultatas priklauso nuo hipertenzijos laipsnio, tačiau vidutinis savijautos pagerėjimo rodiklis yra 3-7 dienos. Kraujospūdis sumažės, kartu pradės dingti migrena, galvos svaigulys, ūžimas ausyse, jautrumas oro sąlygoms ir nemiga

- Vadinasi, Hyperton Caps ne tik sumažina kraujospūdį?

- Jis veikia kompleksiškai:

  • pagerina kraujotaką ir tonusą
  • valo kraujagysles nuo cholesterolio plokštelių;
  • pagerina širdies ir kraujagyslių sistemos būklę
  • slopina aterosklerozės vystymąsi.

- Labai ačiū jums už pokalbį. Turiu paskutinį klausimą: kur galima nusipirkti Hyperton Caps ?

- Ačiū už kvietimą. Aš patariu savo pacientams įsigyti Hyperton Caps gamintojo svetainėje. Tai apsaugos nuo padirbinių pirkimo ir suteiks galimybę įsigyti vaistą už pigesnę kainą.

Jūs turite laiko užsisakyti Hyperton Caps. Nuolaida nustoja galioti po

09 : 49

Komentarai
Vykintas
11.06.2024
Mano mama visada skubiai mažina kraujospūdį, bet nieko nevartoja, kad palaikytų širdies veiklą. Tikiuosi, jūsų interviu ją įtikins.
Snaigė Grušienė
12.06.2024
Su kraujaspūdžiu negalima juokauti. Taigi geriau jo nemažinti, o gydyti.
Tomas Medžiulis
13.06.2024
Man taip pat taip buvo. Negalėjau normaliai dirbti ir net gyventi. Nuolat vartodavau tabletes nuo kraujospūdžio, prasidėjo kepenų problemos. Gydytojas išrašė natūralų Hyperton Caps . Aš jį vartojau mėnesį ir krizės dingo, kaip ir jų nebuvo. Kraujospūdis normalizavosi (buvo nuo 160-170 iki 95-100), o dabar nuo 130-120 iki 80-85 stabiliai, nevartojant jokių palaikančiųjų tablečių. Jaučiuosi tiesiog puikiai, nuovargis dingo.
Monika
14.06.2024
Ačiū už puikų straipsnį! Visiems hipertenzija sergantiems pacientams bus naudinga perskaityti apie naują vaistą.
Radvylė Bandaitienė
15.06.2024
Aš taip pat turiu padidėjusį kraujospūdį, reikia pabandyti. Noriu jį nuleisti kartą ir visiems laikams!
Oskaras Mantėnas
16.06.2024
Man nepavyko atsikratyti hipertenzijos kartą ir visiems laikams, bet man pavyko stabilizuoti kraujospūdį tinkamo gydymo dėka. Ir štai yra didelis mano gydytojo nuopelnas. Jis man išrašė vaistą, kuris mažina kraujospūdį ir valo kraujagysles, - Hyperton Caps . Aš jį vartojau 2 kartus per dieną, po vieną tabletę. Jau pusę metų kraujospūdis yra normoje, jaučiuosi žvalu. Viskas gerai.
Živilė
17.06.2024
Tai yra būtent tai, ko aš taip ilgai ieškojau! Ačiū.
Algirdas Žaliauskas
18.06.2024
Reiki air mamai pirkti šį vaistą, nes ji nuolat vartoja šias tabletes, o juk tai nuodai.
Jonas Baltkūnas
19.06.2024
Hipertenzija sergu daugiau nei 40 metų! Tabletės maždaug palaiko kraujospūdį. Jei nevartoti, galima ir numirti.
Ainė Pirmutinė
20.06.2024
Aš jau 20 metų gydžiausi pas terapeutą su savo hipertenziją. Dabar man 58 metai, kad būtų aišku, kada prasidėjo ta mano hipertenzija. Aš nuolat vartodavau įvairių tablečių, kad palaikyčiau kraujospūdį rėmuose. Man padėdavo, bet jei nesuvartosi tabletės ryte, vakarop kraujospūdis pakyla. Draugai man patarė gero gydytojo, kuris man paskyrė Hyperton Caps . Ir mano gyvenimas pasikeitė į gerąją pusę! Kraujospūdis normalizavosi, skausmo sunkumas ir ūžimas galvoje dingo. Aš net pradėjau gerai miegoti, nors visą gyvenimą kentėjau nuo nemigos. Žinot, aš šiaip niekada netikėjau jokiais medicininiais metodais, išskyrus įprastą tradicinę mediciną. Tačiau pradėjau gydymą su XX ir supratau, kad per ilgai buvau naudojusi rimtųjų vaistų. Jei būčiau pradėjusi gydytis tinkamai, nebūčiau turėjusi inkstų problemų. Bet svarbiausia, kad dabar nėra kraujospūdžio problemų. Esu labai patenkinta
Nori parašyti žinutę?
Iš sodos buteliuko sukurkite skaidrią veido kaukę
Pramonės dizaineris Markas Kumeliauskas parodo mums savo naują patobulintą dizainą.