Artikuj • Fondacioni Artë • Diskutime

Edemë, dhimbje muskulore dhe dhimbje barku: 3 indikacione të venave të bllokuara. Si mund t’i trajtoni vetë nga shtëpia?

Kush është armiku më i keq i kolesterolit dhe mpiksjes dhe miku më i mirë i venave?
Denis
11.06.2024
Ju ënjten këmbët në mbrëmje? A ju fryhen thembrat dhe këmbët dhe a keni njolla në kyçin e këmbës? Këto mund të jenë shenjat e edemës në vena që do të thotë lëngu i formuar në muret e venave. Edema ndikon negativisht në qarkullimin e gjakut dhe shkakton dhimbje të muskujve dhe ngërçe.
Të gjithë e dinë që krizat dhe ataku në zemër janë rezultat i venave të bllokuara nga kolesteroli. Sëmundjet kardiovaskulare. Megjithatë pak njerëz janë të vetëdijshëm se kjo është vetëm maja e ajsbergut. “Venat e bllokuara” janë arsyeja për nëntë nga 10 sëmundjet kronike që konsiderohen si të pashërueshme.
Dhimbje koke, luhatje të tensionit të gjakut. Nyjet ju dhembin e nuk mund të mbajnë peshën tuaj. Ju mezi mund ta ktheni ose përkulni qafën. Këmbët tuaja gëlojnë mbrëmjeve dhe fytyra gjatë mëngjeseve. Veshët tuaja bëjnë zhurma. Duart dhe gishtat mpihen. Këmbët tuaja janë gjithmonë të ftohta. Ju filloni të keni çrregullime vizuale. Kujtesa juaj përkeqësohet dhe ju nuk mund të gjeni energji për të bërë asgjë. Shumë njerëz e përkufizojnë këtë si plakje, por kjo nuk është e vërtetë.
 • Pse venat janë përgjegjëse për 90% të shëndetit tuaj?
 • Çfarë tjetër ruhet në muret e venave përveç kolesterolit?
 • 4 shenja të dukshme dhe 7 të fshehura të venave të pashëndetshme
 • Si mund të pastroni në mënyrë të sigurt venat nga shtëpia?
Ne i morëm përgjigjet e këtyre pyetjeve nga Shefi i Universitetit të Mjekësisë dhe Farmacisë, Shefi i Divizionit të Kirurgjisë Vaskulare, Profesori i Kirurgjisë Neuro, Doktor Hasani.
Doktor Hasani deri më tani ka kryer më shumë se 100 mijë operacione të trurit. Pacienti i tij më i ri ishte një fëmijë 2 vjeç.
Dr. Hasani ka një talent për të shpjeguar procedurat më të ndërlikuara me fjalë të thjeshta që të gjithë mund t’i kuptojnë. Ai ka botuar 47 libra dhe udhëzues shëndetësor të cilat i ka shkruar për njerëzit që nuk kanë studiuar mjekësi. Ai beson se venat janë përgjegjëse për 90% të shëndetit tonë dhe se shëndeti ynë i përgjithshëm varet nga pastërtia e venave.

Pse venat përfaqësojnë 90% të shëndetit tonë?

I dashur doktor Hasani, ju keni deklaruar shumë herë se venat në trupin tonë janë përgjegjës për 90% të shëndetit tonë. A mund ta shpjegoni arsyen për këtë?

Cili është organi më i madh në trupin e njeriut? Pak njerëz e dinë përgjigjen për këtë. Edhe njerëzit që studionin mjekësi ndonjëherë përgjigjen në mënyrë të gabuar duke thënë truri ose mëlçia. Disa më të mençur mund të thonë se është lëkura. Në fakt organi më i madh në trupin e njeriut është sistemi vaskular.

Është i gjatë sa t’i shkosh botës përqark 2.5 herë.
Vetëm sistemi vaskular i një personi do të mjaftonte për këtë.

Mundohuni ta imagjinoni. Nëse i shtojmë të gjitha venat në trupin e njeriut dhe i shtojmë së bashku, gjatësia e saj është 100 mijë kilometra.
Ta themi më thjeshtë, gjatësia e ekuatorit është 40 mijë kilometra. Një litar i tërë që përbëhet nga venat e një njeriu mund të udhëtojë nëpër botë dy herë.
Çfarë mendoni për këtë numër?
Venat nuk janë vetëm kanale ku kalon gjaku. Është një organ unik dhe i komplikuar. Çdo çrregullim bën që trupi të pësojë një sëmundje.
Venat e bllokuara në këmbë: Varikoza, këmbët e fryrë, ndjesia e rëndesës, këmbët ndjehen të ngrira ose keni ndjesi djegieje në thembra. Çarje të lëkurës. Çrregullimet e qarkullimit të gjakut: mbrojtja kundër baktereve shkatërrohet dhe formohen sëmundje të fungusit. Thonjtë trashen dhe forma e tyre prishet.
Kur venat që ushqejnë mëlçinë bllokohen: steatoza hepatike. Kur hani ushqime me yndyrë, ajo lë një shije të hidhur në gojë.
Kur venat në nyje humbasin forcën dhe bllokohen: Indet e kërcit thahen. Nyjet fillojnë të dhembin dhe shfaqet oseokondroza dhe hernia.
Kur venat e zorrëve humbasin elasticitetin e tyre: Shfaqen nyjet hemorroide.
Venat në sy: Pamja e syve zvogëlohet dhe shfaqet katarakti. Shumë njerëz mendojnë se shkaku i skuqjes së syve është për shkak të lodhjes së tyre por ato në të vërtetë janë gjakderdhje në kapilarët e syrit.
Çrregullimi i qarkullimit të gjakut në tru: Marramendje, regresioni i zhurmave në veshë. A keni shkuar ndonjëherë në kuzhinë dhe keni harruar pse shkuat atje apo kur nuk mbani mend një fjalë? Të gjitha këto janë shenja që venat në tru po përkeqësohen.
Ne gjithashtu duhet të shtojmë presionin e lartë të gjakut në këtë listë. Presioni i lartë i gjakut është nëna e krizave dhe motra e atakëve në zemër.
Venat janë burimi ynë i energjisë pasi forca e jetës kalon nëpër to. Nëse nyja e rëndësishme bllokohet, jeta ndalon.
Venat e bllokuara: Të gjitha organet vdesin nga uria
Pesha e tepërt ndikon direkt në vena. Organet tona vdesin nga uria për shkak të kolesterolit që bllokon venat. Sepse ushqimet nuk arrijnë në destinacionin e tyre. Truri dërgon mesazhin: "Duhet të ha". Personi ha. Sidoqoftë, organet nuk mund të ushqehen sa duhet, sepse venat janë të bllokuara. Truri dërgon një tjetër mesazh për të ngrënë përsëri dhe ky cikël vazhdon.
Nga kjo lind kërkesa për të ngrënë ëmbëlsira dhe pasta. Trupi juaj ka nevojë për kalori.
Kur kolegët e mi u thonë pacientëve të tyre “Ju keni tension të lartë për shkak të peshës tuaj të tepërt”, pacientët ngatërrojnë marrëdhënien shkak - efekt. Tensioni i lartë i gjakut nuk zhvillohet si rezultat i peshës së tepërt, anasjelltas.
Ata thonë se “Shëndeti vjen i pari” për arsye të mira, por ne duhet ta shtojmë këtë: “Ne nuk mund të jemi të shëndetshëm nëse nuk i mbajmë venat tona të pastra”.
Kjo është arsyeja pse unë vazhdoj të them të njëjtën gjë: Nëse doni të jetoni një jetë normale, duhet të mbani venat tuaja të shëndetshme. Struktura e venave të pastra ju mbron kundër 90% të sëmundjeve, disa nga të cilat janë "të pashërueshme".

Përveç kolesterolit, çfarë tjetër i bllokon venat?

Të gjithë e dimë se sa është i rrezikshëm kolesteroli. Ai bllokon venat, ngushton muret e venave dhe kështu parandalon rrjedhjen e gjakut. Por kolesteroli nuk është e vetmja gjë që e shkakton këtë.

6.1 kg
është pesha totale e yndyrës që ruhet në venat e një personi kur bën 50 vjeç.

Kolesteroli
E saktë. Pllakat e kolesterolit ose "pllakat e aterosklerozës" janë 65-70% shkaku i çrregullimeve vaskulare.
Çdo person ruan deri në 5 kilogram shtresa të kolesterolit në trupin e tyre kur mbushin 50. Kolesteroli i ruajtur ngushton lumenet vaskulare (hapësira boshe brenda venave ku rrjedh gjaku) 4-5 herë më shumë.
Mundohuni ta imagjinoni. Nëse themi se gjerësia e venave vaskulare e një njeriu është sa madhësia e gishtit, një vene e cila bllokohet nga 5 kilogramë kolesterol, gjerësia e hapësirës boshe ku mund të rrjedhë gjaku përmes saj është afërsisht sa 4 kunja shkrepëseje.
Këto pllaka mund të mos sjellin rrezik fatal, por cilësia e jetës zvogëlohet dhe rritet tensioni i gjakut, e shfaqet dhembja e kokës dhe shpinës si dhe mpirja. Trombusi që grumbullohet brenda venave është shumë më e rrezikshme.
Masa e trombusit
Trombusi që grumbullohet brenda venave është kaq e lehtë, "vetëm" 800 gram deri në 1 kg. Por për shkak të strukturës së tij të paqëndrueshme, ai është shumë i rrezikshëm. Trombusi (akumulimi në venë) mund të shkëputet nga muri i venës ku është futur dhe të fillojë të kërkojë për viktimë në çdo moment.
Pjesë të mëdha trombit mund të bllokojnë plotësisht venat e viktimave të tyre. Në një rast të tillë, indi nuk mund të marrë gjak të mjaftueshëm.
Ishemia është bllokimi i venës së trurit. Ataku në zemër është bllokimi i venës së zemrës. Ishemia në mëlçi, mosfunksionimi i mushkërive dhe i veshkave zhvillohet për shkak të kësaj. Hemorroide është ishemia në buzë të rektumit. Bllokimi i kapilarëve në këmbë mund të rezultojë në nekrozë (gangrenë).
Kripërat e kalciumit
Suplementet ushqimore dhe mbetjet kimike të ilaçeve shkaktojnë akumulimin e kripës së kalciumit në vena. Një person ruan 300-400 gram gjatë gjithë jetës së tij në 50 vjet. Kripërat e kalciumit grumbullohen më së shumti në tru.
Ata janë të rrezikshme për shkak të strukturës së tyre si kristal,. Ata i ngushtojnë venat dhe nëse venat kanë spazëm për shkak të stresit, lëvizjes fizike ose ndryshimit të ajrit, skajet e mprehta të kristalit mund të shpojnë venën. Shpimi i venës së trurit njihet si hemorragji.

4 shenja të dukshme dhe 7 të fshehura të venave të pashëndetshme

Cilat janë simptomat që na tregojnë se venat tona janë të bllokuara?

Nëse jeni mbi 45 vjeç dhe nuk keni përdorur ndonjë lëndë ushqyese për të pastruar venat tuaja, mund të them që keni një problem.

45
Mosha 45 vjeç është momenti historik për të pastruar venat tuaja.

Bllokimi i venave me kolesterol dhe trombus është rezultat natyror i plakjes. Ushqimet e sotshme, ilaçet, pirja e duhanit dhe alkoolit rritin këtë proces dhe sasinë e bllokimit me 5-8 herë. Ky është realiteti i botës së sotme dhe nuk mund të mohohet.

Simptoma kryesore e venave të ndotura

Nëse jeni diagnostikuar me tension të lartë të gjakut, mund të ndaloni së lexuari këtë artikull sepse kjo do të thotë që ju vuani nga sëmundjet vaskulare.
A vuani nga luhatjet e tensionit të gjakut? A është tensioni juaj i gjakut vazhdimisht i lartë dhe a merrni rregullisht ilaçe? Nëse përgjigja juaj për këto pyetje është po, kjo do të thotë që keni 30% hapësirë të lirë brenda venave tuaja për të qarkulluar gjaku. Pjesa tjetër e venave tuaja janë të mbushura me pllaka kolesteroli, trombus dhe kripë kalciumi.
Pra, edhe sasia më e vogël e stresit, një ndryshim në kushtet ose një stuhi magnetike do të ndikojnë menjëherë në shëndetin tuaj. Në këtë rast, tensioni i gjakut rritet dhe ju ndjeni pulsime dhe shfaqen pezmatimet.

4 sëmundje të shkaktuara nga venat e bllokuara

 • 1. Hipertensioni (tensioni i lartë i gjakut) Ju duhet të ulni tensionin e paqëndrueshëm ose të lartë të gjakut duke marrë pilula. Ju duhet të jeni të kujdesshëm për simptomat kryesore. A jeni diagnostikuar me tension të lartë të gjakut? Atëherë është koha për të pastruar venat tuaja.
 • 2. Venat varikoze Duken si vena të shëmtuara dhe të ënjtura në këmbë. Ato shkaktojnë rëndim, dhimbje dhe edemë. Mbetjet e kolesterolit dhe të trombusit bllokojnë valvulat e venave. Me kalimin e kohës shfaqen "yje" me variçe dhe marrin një formë "merimange". Kështu zhvillohen venat me variçe.
 • 3. Hemorroide Bllokimi i venave në rektum bën që nyjet hemorroide të ënjten. Mbetja që vjen nga venat që mbartin gjakun rrit çarjet në anus.
 • 4. Osteokondrozë (Kalcifikim) Zhvillohet në kërc për shkak të qarkullimit të pamjaftueshëm të gjakut. Kërci bëhet i ngurtë dhe nuk mund të funksionojë. Ata nuk mund të gjejnë kohën për t'u kuruar. Ata thahen pasi nuk përtëriten. Ata humbasin funksionin e tyre hidratues. Fillojnë të grumbullohen kripëra në një mënyrë që nuk mund të pastrohen dhe kontrollohen.

7 simptoma të fshehura

 • 1. Edemë Venat e bllokuara nuk mund të pompojnë ujin në trup. Trupi humbet ekuilibrin e tij kripë-ujit. Në mbrëmje këmbët ënjten dhe çorapët lënë shenja të trasha e të thella në lëkurë. Ju keni vështirësi të hiqni unazën tuaj. Ënjtja në bark është shenjë e ënjtjes në organet e brendshme.
 • 2. Tringëllimë Tinguj që fillojnë nga drita, pastaj marrin më të mëdha me kalimin e kohës, duke ju penguar të përqendroheni. Arsyeja për këto tinguj është rritja e tensionit të gjakut në venat e trurit që shkaktojnë tensionin.
 • 3. Marramendje Ndjesi dehje. Marramendje e papritur është shenjë që sistemi vestibular nuk po funksionon mirë.
 • 4. Pagjumësia Ju nuk mund të flini para mesnatës edhe pse ndiheni të shqetësuar dhe keni mungesë energjie? Arsyeja për këtë është mos-marrja e gjakut të mjaftueshëm në gjëndrën e hipofizës. Kjo prish prodhimin e melatoninës së hormonit të gjumit.
 • 5. Mungesa e staminës Ju ndjeheni të lodhur. Ju nuk ju bëhet të bëni asgjë. Gjithçka dëshironi është të qëndroni në shtrat dhe të hani. Kjo ndodh kur trupi fillon të kursejë energji. Venat nuk mund të mbajnë ushqimin e nevojshëm për organet. Kështu që trupi duhet të minimizojë aktivitetet e tij në mënyrë që të mbetet gjallë.
 • 6.Çrregullime të shikimit Vini re "miza" që fluturojnë para syve tuaj. Ato janë simptoma që lindin nga venat e lenteve të syrit.
 • 7. Dhimbje në nyje Kur ndryshon moti, ndodh dhimbja e nyjeve. Në vend që të zgjoheni të çlodhur dhe plot fuqi, ndiheni pothuajse sikur të kishit kriza. Ankoheni se kockat ju lëndojnë. Arsyeja për këtë është se lëngu sinovial humbet karakteristikën e tij.
A keni ndonjë nga këto simptoma? Nëse përgjigjja juaj është po, atëherë nyjet tuaja po ju tregojnë se është koha që ju t'i pastroni ato.
Njerëzit zakonisht mund të kenë më shumë se një nga këto simptoma në të njëjtën kohë. I njëjti person madje mund t'i ketë të gjitha.
Pacientët përpiqen të trajtojnë çdo sëmundje veç e veç. Ata përdorin ilaçe për tensionin e gjakut, vaj për variçet në këmbë dhe xhel për kalcifikimin. Dhe natyrisht shumë qetësues, qetësues, qetësues...
Kështu që ata shpenzojnë shumë para për ilaçe. por ekziston vetëm një shkak për sëmundjet vaskulare: bllokimi. Në këtë pikë është e nevojshme të filloni pastrimin e përgjithshëm të sistemit vaskular.

Atëherë, çfarë mund të përdorni për të pastruar mbetjet e kolesterolit, trombusit dhe kripës në vena?

Ju lutemi deklaroni sugjerimin tuaj profesional. Për shembull, Havaja është 57 vjeç dhe jeton në Tiranë dhe ka probleme me peshën e tepërt, hipertensionin dhe venat varikozë. Havaja mund të ndiejë ndonjë ndryshim në mot, njëlloj si një barometër sepse nyjet e saj fillojnë të dhembin. Ajo ka dhimbje koke, marramendje dhe ndjehet e lodhur.

Si mund ta ndihmojmë zonjën Hava? Si mund t’i pastrojë venat? Ajo nuk dëshiron të shkojë te një mjek dhe të dëgjojë fjali si: "Duhet të biesh në peshë", "Duhet të stërvitesh", "Duhet të ushqehesh shëndetshëm", ose "Duhet të jetosh më me kujdes në këtë moshë".

Shumica e produkteve mjekësore dhe farmaceutike nuk kanë ndonjë përfitim tjetër përveç se të zbrazni llogarinë tuaj bankare dhe t'ju bëjnë të varur nga kokrrat.
Fatkeqësisht kështu funksionon sistemi shëndetësor në Shqipëri.
Ka vetëm një produkt mund të them se pastron venat në mënyrë të sigurt: HyperGuard HyperGuard të zgjat jetën me 11-17 vjet. Ju jep energji dhe ndjenjën e rehatisë, ju kursen nga vuajtjet dhe nuk harxhon asnjë nga stamina juaj.
Është e padëmshme sepse është një kapsula i përbërë nga bimë të shëndetshme. Është produkti i 2-ti më i përdorur për pastrimin e venave. Vendi i parë i përket operacionit. Për dallim nga metodat që përdoret në kirurgji, ky produkt nuk shkakton komplikime dhe nuk ka efekte anësore. Nga venat arteriale më të trasha deri tek kapilarët më delikatë
HyperGuard Ky produkt përmban Allium ursinum tinctura (Tinktura e hudhrës së egër) dhe është i pasur me vitaminë C, vaj esencial, karotinë dhe proteina. Kjo është arsyeja pse është kaq e dobishme për organizmin. Këto pastrues të përpiktë shkatërrojnë të gjithë kolesterolin, trombusin, pllakat e kalciumit dhe mbetjet e ilaçeve të ngecura në membrana. Kështu që ai pastron gjithçka që parandalon qarkullimin e gjakut.
E gjithë papastërtia që grumbullohet ndër vite dhe shkatërron jetën tuaj, pastrohet me një trajtim prej 1,5-2 muajsh me HyperGuard .
Përdorimi: hidhni deri në 20 kapsula në një gotë me ujë dhe pijeni 3 herë në ditë, gjysmë ore para bukës për një periudhë prej të paktën dy muajsh. HyperGuard tretet dhe heq 4 kg pllaka kolesteroli në vetëm 6 javë. Zbut një masë të trombusit nga rreth 900 gramë deri në 1 kilogram dhe shkatërron klorurin e kalciumit deri në 350-400 gram.
Falë kësaj, nuk keni më dhimbje koke dhe as zhurma në vesh. Truri fillon të marrë ushqim të mjaftueshëm dhe funksionon me shpejtësinë e një super kompjuteri. Mendimet bëhen më të qarta.
Emocionet intensifikohen, dhe ju filloni të dëgjoni tingujt paqësorë që nuk i keni dëgjuar më parë. Ndjesia e të dëgjuarit përmirësohet, madje mund të ndiqni bisedën në dhomën tjetër që nuk mund ta dëgjonit më parë.
Shqisa e erës fiton ngjyra të reja. Obstruksioni i hundës largohet. Ju nuk keni më probleme kronike brenda inflamacionit të hundës dhe alergjisë. Bronkusi shërohet. Frymëmarrja bëhet më e lehtë. Freskia që mbush mushkëritë tuaja udhëton në të gjithë trupin dhe krijon një ndjenjë lumturie.
Shqisa e shijes forcohet dhe thellohet. Ju filloni të shijoni më shumë ushqime të zakonshme. Ju hani më pak, por ndjeheni më të plotë. Lakmia juaj për ëmbëlsirë dhe ushqime të yndyrshme zhduket.
Nyjet tuaja ju falënderojnë. Dhimbjet e vazhdueshme zhduken. Nyjet tuaja nuk dhembin dhe rikthehet lëngu sinovial e lëvizja bëhet më e lehtë. Është njësoj si ndryshimi i vajit të një makine. Në vend të vajit të djegur, si katran, ju vendosni një vaj të pastër dhe të freskët, i cili bën që çdo komponent të funksionojë lehtësisht.

Është mbresëlënëse. Nuk e kisha dëgjuar kurrë HyperGuard më parë. Unë kisha informacione të përgjithshme për lëndët ushqyese. Nutraceutikët konsiderohen si metoda kryesore e trajtimit në Japoni dhe Izrael. Por këtu, këto produkte shihen me dyshime.

Jam i sigurt se zonja Hava ka përdorur qindra suplemente ushqimore dhe ilaçe në mënyrë që të mos shpenzojë para për produkte të mrekullueshme me famë të dyshimtë.

Dyshimi ynë na tradhton. Ata bëjnë që ne të kemi frikë dhe të humbasim atë që mund të arrijmë.
Më lejoni t'ju tregoj një histori për mungesën e besimit.
Antibiotiku i parë u shpik në vitin 1928: Penicilina Ky ilaç trajtonte sëmundjet e dizenterisë dhe tifoideve që kishin sjellë shumë vdekje.
Sidoqoftë, shumica e njerëzve nuk besuan se penicilina do të sillte dobi sepse ata kishin përdorur mijëra metoda të padobishme trajtimi. Por ata që kishin përjetuar mijëra dështime por prapë nuk kishin frikë ta provonin, u shëruan. Grupi i parë i pacientëve po mendonin "Një ilaç tjetër i padobishëm" dhe ata e paguanin çmimin me jetën e tyre. Por zgjidhja për shërimin e tyre ishte pikërisht para syve të tyre.
Ashtu si penicilina zhduku dizenterinë, tifoidet dhe murtajën, HyperGuard do të zhdukë sëmundjet vaskulare. Hapat e parë drejt kësaj janë ndërmarrë në Kore, Japoni, Kanada, Zvicër dhe Izrael. Është hartuar një kornizë ligjore në këto vende. Është vendosur që, për pastrimin e venave, lëndët ushqyese të përdoren para trajtimit mjekësor.

Jam dakord që dyshimi është armiku më i madh. Unë personalisht nuk hezitoj të provoj gjëra të reja.

Le ta imagjinojmë që blej HyperGuard E hap kutinë, e nxjerr dhe merr një kapsula… Çfarë ndodh pastaj? Si funksionon HyperGuard?

Kur merret aktivizohet një laborator i vërtetë natyror. Sode kaustike: Kjo sode natyrale e prodhuar nga depozitat minerale hyn në reaksion me ujin dhe fillon procesin e oksigjenimit të esencave natyrore të barishteve brenda HyperGuard .
Efekti i peroksidit (oksigjenimit): Përthithja e molekulave aktivizohet për shkak të pasurimit me oksigjen.
Esencat kurative që pasurohen me ujë dhe oksigjen marrin karakteristikat e peroksidit: Oksigjenimi.
Në të vërtetë HyperGuard është si një bombë oksigjeni falë molekulave në të. Ai hap rrugën për qarkullimin e gjakut duke hedhur në erë pllakat e kolesterolit në vena.
kapsula HyperGuard ka një ngjyrë të errët. Ju mund ta shijoni glikanxon dhe koprën përtej shijes së saj të butë e të thartë.
Duhen 5 minuta që molekulat e esencës bimore të funksionojnë kur futen në reaksion me oksigjenin dhe aktivizohen. Një arsye tjetër që HyperGuard është kaq efektiv është sepse përmban esenca të gjalla bimore . Shumica e ilaçeve nga ana tjetër përmbajnë molekula joaktive dhe të vdekura.
Efekti i peroksidit bën që molekulat e gjalla të asimilohen menjëherë. Esencat bimore që pasurohen me oksigjen, thithen lehtësisht nga ezofagu. Kështu HyperGuard nuk shkakton djegie të stomakut, shije të hidhur dhe gazra dhe nuk bën ushtron presion në zorrë dhe mbron stomakun. Është i përshtatshëm edhe për pacientët me ulçerë. HyperGuard nuk ka asnjë efekt anësor.
Është një thesar që përmban esencat kuruese që funksionojnë për t’i dhënë venave pastërti dhe rezistencë.
Pastron mbetjet
Bari veshtulle hap bllokimet që shkakton kolesteroli. Molekulat Lofant funksionojnë si një çekiç për të hequr pjesët e kolesterolit që ngjiten në muret e brendshme të venave. Si rezultat, hapet hapësira për qarkullimin e gjakut. Organet fillojnë të "pinë" ushqimin e tyre. Kërci që gjen oksigjen dhe ujë "gjen jetën" dhe fillon të funksionojë mekanizmi automatik i shërimit. Rikthehet elasticiteti. Zhduket dhimbja që shfaqet në gjunjë dhe gishta kur ndryshon koha.
Edema zhduket. Edhe nëse dikush qëndron në këmbë gjatë gjithë ditës, këmbët nuk fryhen.
Qarkullimi i gjakut në lëkurë përmirësohet. Venat merimangë të dukshme nga jashtë zhduken. Varikoza shpërndahet dhe nyjet hemorroide thahen.
Ai jep energji
Elecampane essence molecules. lipoproteina e kolesterolit
HyperGuard zgjidh 2 probleme: Pastron mbetjet e kolesterolit dhe djeg yndyrën në mënyrën e duhur. Ju filloni të ndjeheni më të fortë pasi të përdorni produktin dhe ndjeni nevojën për të lëvizur.
Parandalon ngërçet
Gjethe thupre parandalon spazmat e venave. Ajo zbut venat. Dhe në mënyrë të ngjashme parandalon dhimbjet e venave. Ajo relakson venat që vuajnë nga çrregullimi i qarkullimit të gjakut dhe i shëron ato. Dhimbja e kokës dhe tringëllimat në vesh zhduken dhe mushkëritë dhe bronkia fillojnë të funksionojnë më mirë. Ju nuk ndjeni bllokim frymëmarrjeje.
Heq presionin në zemër
Esenca e lule koprës qarkullon brenda venave dhe kërkon trombus. Ajo hollon gjakun dhe përmirëson qarkullimin e tij. Ajo largon kripën e kalciumit dhe mbetjet e ilaçeve brenda venave.
Presioni që ndjen në gjoks lehtësohet dhe frymëmarrja bëhet më e lehtë. Ritmi i zemrës kthehet në nivelin e tij normal. Simptomat e aritmisë dhe takikardisë dhe dhimbjet e papritura në zemrën tuaj zhduken.
Rreziku i atakut në zemër bëhet zero.
Riparon venat
Rrënjë Valeriane, lule dhe gjethe murrizi riparon muret e venave. Molekulat e farës së Amarantit mbulojnë të çarat e vogla sikur të jetë një ngjitje copëzash. Truri mbrohet nga krizat. Koka juaj ndihet më e lehtë.

Efekti flutur

HyperGuard është i ngjashëm me një flutur duke kërcyer krahët e saj dhe kjo shkakton një sërë ngjarjesh në një sekuencë. Kur fillon të punojë dhe pastrojë të gjithë mbetjet e grumbulluara ndër vite në vena, HyperGuard fillon hap pas hapi rrugën e shërimit në të gjithë trupin.

Ju ndjeheni të rilindur pas një trajtimi një vjeçar me HyperGuard.
Ju zgjoheni kollaj
Ju zgjoheni në mëngjes pa vështirësi. Nuk keni pse të prisni për kontroll të këmbëve, shpinës dhe qafës.
Trupi mbushet me forcë dhe energji që në mëngjes sepse tani venat dhe të gjitha organet kanë qenë në gjendje të marrin ushqimin dhe oksigjenin që u nevojitet gjatë gjithë natës. Çdo pjesë e trupit tuaj është ushqyer me sasi të mjaftueshme të gjakut të nevojshëm për të mbledhur forcë për një ditë të re.
Mëngjesi i shijshëm
Ju kënaqeni duke zhytur bukën tuaj në salcën tuaj me veze gjatë mëngjesit. Stomaku juaj e pranon kollaj. Nuk keni më dhimbje të pafund në stomakun tuaj. HyperGuard ka pastruar venat që ushqejnë stomakun. Është bërë aq i fortë sa që edhe nëse gllabëroni një gur, ai mund të tretet.
I fortë si një dem
Ndërsa jeni duke dalë nga shtëpia, nuk keni pse të shqetësoheni për këmbët. Edhe nëse ecni gjatë gjithë ditës ato nuk do të shkaktojnë asnjë problem, të lodhen ose të fryhen. Këpucët dhe çorapet tuaja nuk lënë më shenja në këmbët tuaja.
Qetësi absolute
Ndiheni të qetë dhe të relaksuar. Dhimbja kokëfortë që ju mashtron vetëdijen dhe ju pengon të përqendroheni është zhdukur, dhe duke qenë se nuk keni dhimbje, tani ndjeni tinguj dhe erë që nuk jeni mësuar, më thellë.
Fortësi e lakmueshme
Në fund të një dite pune të ngjeshur, ju ktheheni në shtëpi me mendje të qartë. Truri juaj tani punon si një orë e saktë. Ju nuk ndiheni më të lodhur.
Gjumë i mirë
Sapo të vendosni kokën në jastëk, ju bini në gjumë. Ju nuk bini dhe ktheheni në shtrat si më parë. Tani është shumë më e lehtë. Ju vendosni kur të flini dhe trupi juaj përshtatet me të.

Programi i mungesës së tregut dhe uljeve

- HyperGuard u zhduk nga tregu, ai nuk mund të gjendet në asnjë farmaci. Pse?

Fatkeqësisht kjo është e vërtetë. Që nga fillimi i këtij viti HyperGuard nuk shitet më në farmaci.
Kjo është për shkak të lakmisë së kompanive farmaceutike. Këto kompani kërkuan që për çdo pako HyperGuard të shitur, prodhuesi t’i paguajë 7,500 ALL . Kompanitë kërkuan që kjo shumë të shtohej në produkt, pasi ato nxjerrin produktin në farmaci (çmimi i produktit HyperGuard në disa farmaci arriti 25,000 ALL në Tiranë.
Përfaqësuesit e kompanive pretenduan se kërkesa e tyre ishte e arsyeshme. Në këtë mënyrë ata do të ishin në gjendje të vazhdonin aktivitetin e tyre. HyperGuard është një ilaç që i duhet pacientit çdo 7-10 vjet . Për më tepër, pasi venat të pastrohen me HyperGuard pacientët nuk kanë nevojë për ilaçe mjekësore. Askush nuk ka nevojë të marrë ilaçe për të ulur tensionin e tyre të gjakut ose për të lehtësuar dhimbjet e tyre të nyjeve. Kërkesa për barna të astmës dhe diabetit është ulur ndjeshëm. Natyrisht kjo nënkupton një dëm të madh financiar për kompanitë farmaceutike. Kjo është arsyeja pse ata donin të vendosnin një diferencë kaq të lartë fitimi në çmimin e HyperGuard .
Si rezultat, prodhuesit e HyperGuard anuluan kontratën e tyre me farmacitë dhe filluan shitjen në internet plotësisht. Në fakt, ky është vendimi më i mirë. Ata nuk kanë më probleme siç janë pagimi i qirasë ose lufta për të marrë një hapësirë në farmaci. Kështu që HyperGuard është në një pozicion ku është më e lehtë për të gjithë, në krahasim me kur shitet në farmaci.

Programi i uljes "Vena të Pastra"

Institucioni ynë, Universiteti i Mjekësisë dhe Farmacisë, PTT dhe prodhuesi i HyperGuard bashkëpunuam për të filluar një program promocioni si pjesë e projektit të tele-mjekësisë (ilaç online).
Të gjithë ata që bashkohen me programin mund të porosisin HyperGuard dhe ta merrni atë për maksimumi 4700 ALL .

Çfarë duhet të bëni për t'u bërë pjesë e programit?

Ata që duan të porosisin HyperGuard me programin e uljes, duhet të plotësojnë kushtet e mëposhtme:

Kushtet e programit të HyperGuard

 • Personi duhet ta blejë produktin HyperGuard për qëllime personale Personi që porosit dhe blen produktin duhet të jetë i njëjtë. Në këtë mënyrë, korporatat nuk mund ta blejnë atë me shumicë e ta shtojnë në farmaci me diferencë çmimi e ta shesin HyperGuard te njerëzit e tjerë.
 • Porosia duhet të bëhet duke përdorur formularin zyrtar të programit Përdorimi i formularit zyrtar do t'ju lejojë ta blini atë me çmimin e prodhuesit dhe ju mbron nga ndërmjetësit.

Sa do të zgjasë programi i uljes?

Programi do të vazhdojë deri sa të mbarojnë furnizimet me HyperGuard . Vlerësojmë të kemi produkte për rreth 3-4 javë në stok. Edhe pse nuk ka reklama, njerëzit që përdorin ilaçin u tregojnë të dashurve të tyre. Furnizimet me HyperGuard po mbarojnë kaq shpejt dhe është e habitshme për ne. Programi i zbritjes për HyperGuard 20.06.2024 do të përfundojë në datën (e përfshirë).
Prandaj ju rekomandojmë të porosisni HyperGuard sa me shpejt të jetë e mundur. Programi nuk ka për qëllim të përsëritet më këtë vit.

Numri i 20.06.2024 produkteve me zbritje që kemi në dorë:

23 copë

Me plotësimin e formularit më poshtë ju mund ta blini produktin "HyperGuard" me çmimin e zbritur në 4700 ALL .

POROSIT

Komente

Ramazan
Unë e bleva atë vitin e kaluar dhe trajtimi im kushtoi 4700 ALL atëherë sepse HyperGuard e bleva në farmaci. E vërteta është se nuk pendohem që kam paguar kaq shumë. Edhe pse ekziston një ndryshim i madh në çmimin e tij sot, kam kursyer të njëjtën sasi nga ilaçet. Dhe ndihem aq mirë sa nuk më intereson sa kam shpenzuar. Unë ndihesha plak edhe pse isha vetëm 52 vjeç. Kam përdorur vazhdimisht pilula. Mendova se nuk mund do arrij ta kap pensionin tim. Ndjeva sikur koka ime do të copëtohej në dy pjesë. Unë madje mendova se isha më mirë i vdekur. Por falë këtij ilaçi, harrova tensionin e lartë të gjakut brenda 2 muajve. Tani vazhdoj jetën time si një njeri i ri dhe i shëndetshëm (mendoj se ju e dini se çfarë dua të them). Kështu që nuk më intereson të humbas uljen e çmimit. E kuptoj se HyperGuard mund të ndalohet në treg së shpejti. Ai shkatërroi fitimin e kaq shumë kompanive.
Enxhi
HyperGuard PRODUKTI MË I MIRË NDONJËHERË! Më parë kam marrë Adelfan, atëherë kam përdorur Erinit. Jam i vetëdijshëm që këtyre ilaçeve u jepen më shumë merita sesa meritojnë. Por nuk më pëlqen të shkoj te mjeku dhe mendova se problemi im nuk ishte aq serioz. Këto pilula i merrja herë pas here kur kisha tension të lartë dhe dhimbje në gjoks. Por më pas ata humbën efektet e tyre. Në fund u detyrova të shkoja te mjeku dhe ai më sugjeroi HyperGuard (ai ishte një mjek i ri, idealist. Një nga mjekët që besonte se qëllimi i ilaçit është të ndihmojë njerëzit, jo të marrë paratë e tyre). HyperGuard më bëri mirë që nga dita e parë që e kam përdorur. Tensioni i gjakut u ul, por unë vazhdoja ta përdorja rregullisht siç sugjeroi mjeku. 3 javë më vonë, nuk pata më një problem me tensionin e lartë të gjakut. Venat e mia varikoze nga të cilat vuajta që prej 10 vitesh gjithashtu u shëruan. Kam pasur disa probleme gjinekologjike dhe ato u zhdukën. Ndihem si një vajzë e re.
Mereme
Faleminderit!!! Unë arrita ta blej atë me çmimin e ulur. Do ta provoj menjëherë.
Murat
30 mije pako? Nuk mjaftojnë...
Ajsel
Çfarë të them? Edhe unë u habita nga njerëzit që varen nga të tjerët !!! Këta njerëz mendojnë se bota evoluon rreth tyre. Nuk hezitova kur kuptova se kisha nevojë për HyperGuard. Kam huazuar ca para dhe e porosita. Kam shpenzuar rreth 33,000 ALL. Dhe disa njerëz ankohen që nuk e gjejnë për 4700 ALL dhe presim zbritje. Turp të keni!
Sanije
Ju nuk duhet t'i gjykoni të tjerët kaq ashpër. Ju nuk jeni në vendin e tyre. Ndoshta janë me aftësi të kufizuara ose të papunë. Ku mund t’i gjejnë paratë?
Kadela
Nëna ime kohët e fundit filloi të ankohej për mpirje të gishtave. Një mik mjek i sugjeroi pastrimin e venave. Ai i dha një ilaç të quajtur "Statines". Por kam zbuluar më vonë se këto ilaçe mund të shkaktojnë kancer të zorrës së trashë. Sigurisht që nuk donim të rrezikonim. Rastësisht mësova rreth HyperGuard . E porosita HyperGuard përmes një shitësi dhe pagova 41,000 ALL. Ne pamë që dha efekt në një kohë të shkurtër. Pas disa ditësh, fytyra e mamit tim ndriçon. Flokët e saj, thonjtë dhe çdo pjesë e trupit të saj u bënë më të shëndetshme në 14 ditë. Ajo nuk u ankua më për gishtat e saj. Mpirja u largua pas rreth një muaj e gjysmë. Tensioni i gjakut është kthyer në normalitet. Ajo ndjehet shumë mirë. Ajo u bë një person më energjik. Dhimbja e nyjeve iu zhduk dhe ajo as nuk ankohet kur ndryshon koha. Ky është një produkt i shkëlqyeshëm. Unë me të vërtetë ua rekomandoj.
Frida
Sapo kuptova se është i mirë për tensionin e lartë të gjakut ndaj dhe e bleva HyperGuard sepse kisha një dhimbje të tmerrshme në kokë çdo natë dhe qetësueset nuk më ndihmuan. Më vonë zbulova se këto dhembje vinin prej hipertensionit. Një koleg i imi më rekomandoi HyperGuard . E kapa me ulje çmimi. Unë u bëra një person krejt tjetër brenda 2 muajve. Kuptova që nuk kisha jetuar mirë derisa pastrova venat. Dhimbja e kokës është zhdukur së bashku me venat varikozë MË E RËNDËSISHMJA, KAM HUMBUR 18 KILE. Kam rënë nga 85 në 67 kg. Unë arrita të humbas peshë pasi tensioni im i gjakut arriti normalitetin. Tani mund t’ia rekomandoj të gjithëve që të përdorin HyperGuard .
Maria
Faleminderit për komentet tuaja. E urrej të shkoj te mjeku. Ato janë ose shumë të shtrenjta ose japin ilaçe që nuk mund t'i gjesh (kurrë nuk harroj që një herë kërkova për një ilaç "të pazakontë" kudo në qytetin tim të madh dhe nuk arrita ta gjej). Unë mendoj se mjekët nuk bëjnë asnjë përpjekje për të zbuluar shkakun e problemit. Kisha mpirje në gishta. Sipas sugjerimit tuaj, unë fillova të përdor HyperGuard . Edhe pse arsyeja e mpirjes ishte diçka tjetër, nuk do të më dëmtojë nëse pastroj venat e mia. Mbi të gjitha, ky është një produkt plotësisht natyral dhe ka shumë avantazhe. Faleminderit!!!
Lejla
Faleminderit për këtë artikull! E zbulova në momentin e duhur. Kohët e fundit bëra disa teste gjaku për kolesterolin. Mjeku im më dha Statines. Para se të filloj këtë ilaç, do të provoj HyperGuard . sepse di që përbërësit janë natyralë dhe më bën të ndjehem më e sigurt.
Selma
Unë mësova për pastruesin e venave shumë kohë më parë, por kurrë nuk e provova. Meqenëse ka një zbritje, është koha ta provoni :)
Tina
Nuk kisha frikë të rrezikoja dhe nuk më vjen keq për këtë. Nëse keni probleme me venat e gjakut, jua rekomandoj edhe juve. Rezultatet janë të kënaqshme.
Senada
Niveli im i kolesterolit është i lartë. Doktori më dha LIVAZO por unë nuk e përdora as 1 javë sepse nyjet limfatike m’u ënjtën. Sidomos ato te qafa. Nuk mund ta ktheja kokën as majtas dhe as djathtas. Sytë e mi u bënë të çuditshëm dhe nuk shihja dot çfarë kisha para meje. 4 ditë pasi fillova të përdor ilaçin, e gjithë bota ime ishte e paqartë. Mjeku tha që ilaçi mund të ketë efekte të tilla anësore. Në vend të tij ai më dha KESTOR por kam hezituar ta marr atë. Në vend të tij do të provoj HyperGuard . Duke qenë se është natyral, nuk mendoj se do të ketë efekte anësore.
Metin
HyperGuard është mënyra më e mirë për të ulur kolesterolin. Nuk ka asnjë efekt anësor sepse është i përbërë nga përbërës natyralë. Ndoshta shumë rrallë herë mund të shkaktojë ndonjë reaksion alergjik te ndonjë person.
Sandri
Mënyra më e mirë për të ulur kolesterolin është DIETA!
Keli
Dieta parandalon akumulimin e kolesterolit por nuk të ndihmon me shtresat e formuara tashmë. Më besoni sepse e kam ndjekur dietën rreptësisht.
Besmira
Kolesteroli im i përgjithshëm ishte 6.8. Kjo është shumë e lartë për mua. Gjithmonë kisha vertigo dhe presioni i gjakut ishte i lartë dhe gjendja shpirtërore nuk ishte e mirë. Brenda dy muajve ajo u ul në 3.4. Ndihem vërtet mirë. Tani as nuk kam pse të bëj teste gjaku. Fillova të kuptoj një ndryshim sepse mendja ime funksionon si duhet :)) Miqtë e mi thonë që edhe të folurit tim u përmirësua. Unë mund të shoh që kam përmirësime pozitive në çdo aspekt të jetës sime.
Hanife
Faleminderit për informacionin. Do ta provoj. Tensioni i lartë i gjakut shkatërroi jetën tonë.
Elsa
Jam dakort! HyperGuard është një produkt perfekt. Është ilaçi më i përballueshëm dhe efektiv. Është 10 herë më i përballueshëm në krahasim me ilaçet e tjera. Edhe pa zbritje. Për më tepër, efekti është dhjetë herë më shumë. Dhe nuk ka asnjë efekt anësor.


HyperGuard vazhdon të mbetet në program: 23 Pako

Hypertea

POROSIT

Prisni!

Veçanërisht për ju! Promo vetëm sot, ofroni çmime me 50% zbritje!
Për të porositur