Цел свет зборува за тоа! Одличен студент од Скопје доби награда за откритие во областа на медицината по објавување на методологија за третман на дијабетес, што ќе спаси милиони животи!


Во меѓувреме: Лекарите од нашата земја кријат ефикасен лек во таен договор со аптеките, кој го нормализира шеќерот еднаш засекогаш и секоја година извлекуваат пари од луѓето со препишување скапи лекови и акции!


Оваа година тоа се случи нешто неверојатно на Европскиот конгрес на дијабетолози. Целата публика стоеше 10 минути и му аплаудираше на момчето кое на сцената. Тоа беше Милан Чавков - студент од Мостар. Тој е предложи употреба на единствена формула која може целосно да се излечи дијабетесот и да се спречи смртоносни последици.

Рецептот на Милан беше револуционерен, и првпат беше прифатен од научните структури и започна со негова имплементација. Експертите учествуваа во развојот на лекот од Институтот за дијабетологија, главната медицинска академија и многу други експерти. Лекот е веќе произведен и покажува одлични резултати.

На која како нов лек може да спаси милиони животи и зошто граѓаните ќе го користат нашата земја може да се добие по многу намалена цена, прочитајте подолу...

Новинар: Милан, ти си еден од десетте најинтелигентни на студентите по медицина во светот. Зошто решивте да се занимавате со проблеми од областа на дијабетологијата?"

Милан: бр Сакам јавно да зборувам за тоа, мотивот е од приватен карактер. Пред неколку години татко ми почина од дијабетес. Се чинеше дека се е во ред, а потоа умре ненадејно, сосема неочекувано. Тогаш почнав да ги проучувам проблемите со дијабетесот. Јас бев шокиран кога сфатив дека повеќето од лековите се во аптеките бескорисна хемија која само му штети на целото тело. Татко ми ги пиеше секој ден.

Изминативе три години целосно се фокусирав на оваа тема. Во процесот на истражување се појави нов метод со кој можеме да решиме премногу шеќер, за кој сега сите зборуваат. Сфатив дека открив нешто ново. Но, не можев замислете дека ќе предизвика толку голем интерес.

Новинар: „Дали е вистина дека сакаа да ве уапсат веднаш по објавувањето твоето откритие?"

Милан:Да, три дена по мојот говор на конференцијата. За среќа вработените Веднаш ме контактираше Институтот за дијабетологија. Тие ми помогнаа да ја решам оваа ситуација..

Новинар: „Јас што се случи?"

Милан: Некои од главните играчи на пазарот беа загрижени за можен договор на главниот медицински институт и други установи за развој на иновативен лек. Лекот што го открив целосно ќе ги ослободи луѓето од високиот шеќер во крвта и ќе биде одличен начин за подобрување на состојбата на панкреасот и панкреасот. Не знам многу за тоа, но медицината за дијабетес е еден од најпрофитабилните сегменти на пазарот. Никој не сака да изгуби милиони или милијарди поради студент. Очигледно сметаа на тоа дека ништо не разбирам и дека никој нема да ми излезе во одбрана. Но, штом адвокатите влегоа во случајот, стана јасно дека нивните напади врз мене нема да успеат така лесно.

Новинар: „Потоа немаше повеќе проблеми?"

Милан: Немаше проблем, но штом се појавија постовите за моите методи на лекување, веднаш почнав да добивам понуди да продаде идеја. Први се јавија некои Французи, нудејќи 120 илјадници евра. Последната понуда беше од Американец кој е сопственик на фармацевтска компанија. Сакаа да ми купат комплетно истражување и рецепт 35 милиони долари. Сега го сменив телефонскиот број и не Одам на социјалните мрежи затоа што секој ден ме оптоватуваа со шопинг понуди на сите канали за комуникација.

Новинар: „Но, колку што знам, не ја продадовте формулата?"

Милан: Да, Тоа е точно. Не можев да го направам тоа. Што би се случило ако го продадам патентот? Веднаш би го забраниле производството на оваа формула и уште повеќе би ги поскапеле нивните лекови. Можеби сум млад, но не сум идиот. Во оваа ситуација луѓето повеќе не би можеле да се лекуваат. Еден од странските лекари ми рекоа дека таков лек треба да чини најмалку 500 евра. Тоа не е решението. Кој може да го купи по таа цена?

Затоа кога добив понуда од вас да гостувам во емисијата , веднаш се согласив. Работевме со најдобрите експерти во Европа. Беше неверојатно. Сега лекот помина клинички испитувања и е достапен за употреба.

Тој го координираше развојот на лекот професор Илија Машиќ, дијабетолог при медицински институт. Го замоливме да зборува за нов лек, вашите планови и дали може да се добие во Македонија?

Новинар: „Која е поентата на идејата на г-дин Милан? Таа всушност помага ослободете се од високиот шеќер?"

Проф. Илија Машиќ: Идејата на колегата Милан е нов пристап во борбата против воспаление на простатата. На крајот на краиштата, како функционираат стандардните лекови? Тие силно ги прошируваат крвните садови и ги ублажуваат симптомите на болка анестетици. Во исто време, тие ги оштетуваат крвните садови и срцето, секој пат зголемувајќи го ризикот од мозочен удар или срцев удар. Но, тие не делуваат на основната причина покачен шеќер - нарушена функција на панкреасот. Проблемот опстојува и се влошува со секоја употреба на такви лекови .

Идејата на Милан ви овозможува да ги исчистите малите артерии од јаглерод диоксид и води до отстранување на главната причина за превисокиот шеќер. Ова ви овозможува целосно да се ослободите од дијабетес. Беа потребни многу медицински експерти за да развијат ефикасен лек кој спречува дијабетес во секоја фаза.

Овој резултат е постигнат благодарение на брилијантната идеја на студентот Милан И напорна работа на огромен број лекари и медицински експерти за развој формула предложена од Милан за да се добие ефикасен лек кој спречува покачен шеќер во која било фаза.

Новинар: „Но, повеќето сè уште користат лекови од аптека, нели??"

Проф. Илија Машиќ: Тоа е факт, но факт е и дека лековите силно ги прошируваат крвните садови и садовите на срцевиот систем на системот, ги оштетуваат нивните ѕидови, преоптоварување на панкреасот и срцето. Да, тие ги отстрануваат симптомите на шеќер и лицето се чувствува подобро некое време. Но, генерално, тие имаат негативен ефект врз телото со минимален позитивен ефект врз него. Со нивна помош, ослободете се од него покачен шеќер е невозможно. Ако погледнете состав на лекови во аптеките, јасно е дека тие не треба да се користат.

Новинар: „Дали дијабетесот е навистина толку опасно?"

Проф. Илија Машиќ: Дали сте ја виделе статистиката на смртните случаи во Македонија? Дали знаете колку луѓе умираат од болест? поврзани со дијабетес? 63 проценти! Направено две третини. Секој кој починал од откажување на бубрезите, срцева слабост, мозочен удар, дијабетична нога итн., во почетокот имал проблеми со дијабетес. Сите! На запад одамна е познато што предизвикува кардиомиопатија (умирање на срцевиот мускул). Тој проблем мора да се реши и како резултат на тоа активноста ќе биде добра и на 90 години. Но, ако ги отстраните само ефектите, а не и причините, можете секој ден испијте грст лекови и резултатот ќе биде нула.

Новинар: „Како се вика овој лек, можете ли да ни кажете малку за него акција?"

Проф. Илија Машиќ: Името на лекот е „DiaDrops“. Ефективни поради сложениот ефект врз телото и неговиот уникатен состав, главно со високо концентрирани природни медицински екстракти . „DiaDrops“ целосно го чисти панкреасот и панкреасот од загадување, чист генитоуринарен систем и бубрези. Обновува нормално снабдување со крв, процесите на некроза се прекинати. Шеќерот престанува да ја „испраќа“ инфекцијата до генитоуринарниот систем. По завршувањето на третманот, здравјето е целосно обновено, шеќерот се нормализира, ризикот од развој на мозочен или срцев удар останува елиминирани, проблеми со очите, бубрезите и сите други придружните симптоми исчезнуваат.

Ние пристапивме кон ова прашање сосема сериозно и одговорно. Лекот не е само уште еден збир на хемикалии кои би биле еднакви на оние што веќе ги имаме во аптеките, веќе е единствен комбинација од високо концентрирани растителни екстракти. Ова го прави не само ефикасен, туку и сосема безбеден за употреба.

Буквално 2-3 дена по започнувањето на земање на лекот, едно лице е целосно безбедно од големи компликации со дијабетес. Потоа следи чистење и обновување на панкреасот. За разлика од хемиските производи, „DiaDrops“ нема негативни ефекти врз срцето или другите органи.

Diadrops го дистрибуираме во Македонија повеќе од еден месец и спроведовме анкета меѓу 10.000 наши клиенти:
Резултати анкетно истражување:
1) Нормализирање и прекинување на шеќерот непријатни болки - 99% од испитаниците
2) Леснотија и ефикасност на третман - 100% од испитаниците
3) Подобрување на општата состојба - 92% на испитаници
4) Не се забележани несакани ефекти i зависност - 100% од испитаниците

Новинар: Diadrops ќе се продава во аптеки?

Проф. Илија Машиќ: Се обидовме да продаваме Diadrops во аптеките. Сепак, решивме да ги раскинеме купопродажните договори Diadrops во аптеките во Македонија 09.6.2021.покрај фактот дека почнаа да го продаваат нашиот производ со голема маржа - 180 - 200 евра по пакет!

Претставниците на аптеките изјавија дека ваквите поскапувања се оправдани бидејќи Diadrops е она што им е потребно на пациентите за лекување. Никој повеќе нема да троши пари на стари лекови секој месец, кога можете да земате терапија со Diadrops и да заборавите на проблемите со здравје.

Луѓето престануваат да купуваат стари лекови за висок шеќер во крвта или премногу низок шеќер! А тоа, според нив, води до огромни загуби за аптеки! Затоа значително ја покачија цената на Diadrops!

Според тоа, производителот на Diadrops го раскина договорот со сите аптеки! Наместо да се води бескорисна војна со аптеките кои го продаваат производот пет пати поскапо производителот се префрли само на онлајн продажба! На овој начин на кој можеме да им понудиме на клиентите најдобра цена!

Новинар: Колку чини? Diadrops?

Проф. Илија Машиќ:Откако дознале за измамата што ја правеле аптеките , предложи Институтот за дијабетологија започнување програма за кофинансирање и обезбедување финансиска помош на нашиот онлајн проект! Како дел од програмата, тие се подготвени надоместете 50% од цената на производот! Како резултат на тоа, цената со 50% попуст е само 2400 MKD!

Новинар: Колку програмата за кофинансирање со која производот може да се купи за 50% поевтино ќе трае долго?

Проф. Илија Машиќ: ВНИМАНИЕ! Акција каде што можете да нарачате Diadrops со 50% попуст (за само 2400 MKD наместо 4800 MKD),ќе трае две недели: од 00:00:01 06.06.2024 до 23:59:59 20.06.2024 или додека не потрошат залихите кои беа договорени да бидат пуштени во продажба преку проект кофинансиран од Институтот за дијабетологија (30 000 парчиња). Поради оваа причина, ви препорачувам да нарачате Diadrops што е можно поскоро. Програмата нема да се повтори наскоро!

Новинар: Каде да купиме оригинални Diadrops за да не добиеме копија?

Проф. Илија Машиќ: Забелешка: Има само една опција за купување на оригиналниот производ, со пополнување на официјалниот формулар.
Веднаш по разговорот, ќе испратиме барање до вашата редакција да постави официјален формулар за нарачка на вашата страница! Во формуларот, мора да го внесете вашето име и презиме, внесете го бројот телефон и кликнете „НАРАЧАЈ СО 50% ПОПУСТ“!

Не плашете се да ги оставите вашите информации! Во оваа фаза, да нарачате производи со попуст, се што треба да направите е да го дадете вашето име и телефонски број , благодарение на што нашите оператори ќе можат да ве контактираат ! Тие ќе ви дадат подетални информации за производот и ќе одговори на сите прашања во врска со третманот.
Плаќање - само при подигање на стоката од услугата за испорака.

Напомена, акцијата за попуст од 50% трае само до 20.06.2024 (вклучувајќи го и тој цел ден), или додека траат залихите !

Коментари: 14
Покажи се коментари
  • Популарно
  • Според времето
Димитар

Имав проблеми со висок шеќер во крвта. Јас сум возач камион. Веќе сум лекуван во болница, беше толку лошо. По земањето Diadrops немам повеќе проблеми Сега престанувам да јадам што сакам на секои 4-5 часа.

Одговори
12
Харис

Стомакот постојано ме боли и потенцијата ми е ослабена. Сакам да верувам дека Diadrops ќе ми помогне ... Дури и со таков попуст...

Одговори
10
Maja

Го купив овој лек за мојот сопруг. Сега веќе нема дијабетес, а потенцијата е... Ух:)

Одговори
20
Милан

Читав за овој лек во медицинско списание. Тоа беше професионална статија од некој познат доктор по дијабетологија...

Одговори
8
Ana

Diadrops навистина помага многу! Го натерав мојот сопруг да го користи, за малку ќе доживеал мозочен удар. Фала Diadrops за сè, успеа. препорачувам

Одговори
9
Дино

Јас користев терапија - помогна. Но, ќе земам друга кутија како превентивна мерка ...

Одговори
13
Марко

Нарачав! Треба да достават утре

Одговори
20
Мирко

Ми требаат 2 недели - престанав да трчам во тоалетот!!!

Одговори
7
Едина

Аптеките само бараат да заработат што повеќе пари. Продаваат лоши лекови, а толку се скапи што веќе немаме пари ни за нив. Многу сум благодарен што можеме сега добијте Diadrops со попуст.

Одговори
11
Мелиса

Ги прочитав прегледите и знаев дека морам да ги добијам! ќе нарачам.

Одговори
18
Милица

Многу е лесно да се нарача. Пакетот го добивме ден по нарачката. Ти благодарам многу!

Одговори
16
Иван

Ова е чудо. Имав проблем со движењето и проблем со потенцијата. Срцеви проблеми, крвен притисок...Се поради шеќерот. И сега сè е исчезнато. На сите им го препорачувам Diadrops

Одговори
15
НАРАЧАЈ СО 50% ПОПУСТ
ж

Чекај!

Особено за вас! Промоција само денес, понуди цени на 50% попуст!
Со цел